SÚKL: Systém Rychlá výstraha využívá 78 pct lékárníků

25.04.2013

Informace o lécích obecně lékárníci nejčastěji vyhledávají v informačním systému AISLP. Systém Rychlá výstraha SÚKL využívá 78 % lékárníků. V porovnání s loňským rokem podíl uživatelů tohoto systému vzrostl o 5 %.

Údaje vyplývají z průzkumu Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Většina lékárníků pak zastává názor, že česká veřejnost je dostatečně informována o možnosti odevzdat nepoužitá léčiva v lékárně.

Osobně přebírá nepoužitá léčiva od zákazníků 89 % lékárníků, 7 % nabízí možnost vhození do zapečetěného kontejneru a 4 % do nezapečetěného.


« zpět na přehled

Aktuality

22. 02. 2019

ctyricitka.cz: Rakovina slinivky břišní má nejnižší míru přežití. Pomoci může větší zapojení praktických lékařů, jsou přesvědčeni lékaři Všeobecné fakultní nemocnice

Rakovina slinivky břišní patří k nádorovým onemocněním s nejhorší prognózou, umírá na ni 95 % nemocných. Důvodem je její složitá diagnostika. Z počátku se totiž nijak neprojevuje, a když se objeví první výrazné příznaky, je už nádor na účinnou léčbu příliš rozšířený. Zlepšit výsledky léčby by proto mohla důslednější včasná diagnostika ze strany praktických lékařů i veřejnosti, která by spočívala v odhalení již nenápadných vedlejších projevů nemoci, jakými jsou bolesti břicha, ztráta hmotnosti, nechutenství, svědění kůže nebo nevolnost.  Více informací naleznete na: http://www.ctyricitka.cz/?p=8525

» více aktualit

Ibuprofen